fbpx
1. mesto: SVETOVNO PRVENSTVO 2019 – Riesa, Nemčija
Kategorija show dance solo člani
Točka Cheers darling
Plesalec Tian Ćehić
Koreografija Matevž Česen

 

"Svetovno prvenstvo v show dance-u leta 2019 je bilo zame eno najbolj stresnih. Leta 2018 sem zmagal v vseh kategorijah v show dance-u in za 2019 sem imel toliko pritiska. Predvsem sem si ga ogromno naložil sam, saj sem želel nadgraditi vse nastope od prejšnjega leta. Z Matevžem sva zopet dobila odlično idejo za show solo in zopet je koreografiranje steklo kot po maslu. Točko sem odlično plesal že na prvih domačih tekmovanjih, vendar, ko se je začelo bližati svetovno prvenstvo, se je zame začelo težko obdobje treningov. Ves pritisk in premlevanje v glavi, če mi bo zopet uspel super nastop in če mi bo uspelo nadgraditi lansko zmagovalno točko me je res psihično izčrpalo. Brez vrhunskeg vodenja in podpore mojega trenerja Matevža Česna mi v 2019 verjetno res ne bi uspelo speljati in odplesati show sola do zadnjega vrhunskega nastopa. Prvi dve rundi sem točko odplesal zelo previdno, brez večjih napak, a zelo ne sproščeno, a finalni nastop mislim, da lahko rečem, da je moj najljubši solo nastop na tekmovanjih. Odplesal sem res po najboljših močeh, se vživel in tako zelo užival. Ne spomnim se kdaj sem bil takoj po odplesanem nastopu tako zelo srečen kot leta 2019. Od srca se mi je odvalil velik kamen, saj sem želel odplesati svojo najboljšo predstavo. Na koncu mi je uspelo zmagati in ubraniti naslov. Prvič sem sam pel himno na najvišji stopnički v magični Riesi. To je bila od moje prve Riese (leta 2009) moja velika skrivna želje, ki se je uresničila po desetih letih. Leto 2019 me je torej naučilo, kako zelo pomemben je tudi psihološk trening in trening glave, saj sem v tem letu predvsem premagal sebe, ves pritisk in negativne misli." Tian Ćehić

 

 

  

Sledi Tianu na socialnih omrežjih
 Instagram

Tian Ćehić

 Facebook

Tian Ćehić

 

Dunajska cesta 49, 1000 Ljubljana

 

Uradne ure:

Pon. - pet. od 10:00 do 19:00

 

Tel: 01 512 0 512

Mob: 040 322 522

 

Email: info@bolero.si

 

 ZSInstagram

ZSFacebook

© 2024 Bolero. Vse pravice pridržane.